הכשרת כלבי שירות

הכשרת כלבי שירות וכלבי תמיכה רגשית למגוון אוכלוסיות בהתאם לתקנים בינלאומיים.

מובילי פרויקט "ידידי אמת" להכשרת כלבי שירות בעבור ילדים החיים עם ניוון שרירים מסוג דושן ובקר.

הפרויקט מתקיים בחסות עמותת "צעדים קטנים- למען ילדים חולי דושן ובקר".

מעבר להיבט הפונקציונלי, אדם הנעזר בכלב שירות זוכה להנות מיתרונות נוספים

כלב השירות מעניק תחושת ביטחון, מפחית רמת חרדה ממקרי חירום ומשפר את תחושת השליטה של הבעלים ובהתאם את תחושת המסוגלות העצמית

הכלב עונה על הצורך הבסיסי של כל אדם לאהוב ולחוש אהוב, צורך זה משמעותי בייחוד עבור אדם בעל מוגבלות אשר לא אחת סובל מרתיעה או בידוד חברתי.
 
יתרה מזאת בהקשר החברתי כלב השירות, מתפקד כ"שובר קרח" טבעי, תורם ליצירת קשרים חברתיים ואצל ילדים אף יכול לשפר מעמד חברתי.
כמו כל כלב, גם כלב השירות נתפס כחבר לחיים, הוא מעניק לבעליו שמחה בזמנים קשים וסיבה לקום בבוקר. תחושת האחריות לרווחתו של הכלב משפיעה לטובה על שגרת היום ומידת הפעילות היומית.

כלב שירות

אדם עם מוגבלות פיזית פעמים רבות תלוי בסביבה הקרובה לצורך ביצוע מטלות מורכבות ופשוטות כאחד, כלב השירות מאומן לבצע עשרות מיומנויות שונות וכך עונה על הצורך שלו בעצמאות , חוסך תסכולים ומשפר את איכות חייו.

המיומנויות השכיחות ביותר הינן פתיחת וסגירת דלתות ומגירות, כיבוי והדלקת אורות, הבאת חפצים שונים ועזרה בלבוש. במקביל לומד הכלב משימות המותאמות במיוחד לצרכים וליכולות של בעליו מכיסוי בשמיכה ועד הרמת גפה שנשמטת מכיסא הגלגלים.

פרט לכלב שירות עבור אנשים עם מוגבלויות פיזיות שונות, עבודת כלבי השירות מותאמת גם לאוכלוסיות נוספות וביניהם:
  • חירשים וכבדי שמיעה
  • חולי אפליפסיה
  • חולי סכרת

 

כלב תמיכה רגשית

לצד כלבי שירות, קיימים כלבי תמיכה אשר ייעודם להעניק תמיכה רגשית לאדם הסובל מקשיים שונים או מהפרעה כלשהי דוגמת PTSD, ASD ועוד.

-

גם כלב תמיכה רגשית יכול לבצע מטלות לרווחת חיי האדם. לדוגמא כלב תמיכה רגשית לילד עם אוטיזם שהוכשר לזהות התנהגות חוזרת לא רצויה ולהפסיק התנהגות זו על ידי הסטת תשומת הלב של הילד בפעולה מותאמת כמו ליקוק פנים.

 

חשיבותם של כלבי התמיכה נשענת על מחקרים רבים המצביעים על קשר הדוק בין גידול כלב לבין עלייה באיכות חיים ותחושות רווחה נפשית, ירידה ברמות חרדה ודכאון, גידול במספר אינטרקציות חברתיות ואף שיפור במדדים פיזיולוגיים.

בנוסף מסקירת מחקרים שונים עולה כי היתרונות הטמונים בגידול כלב מועצמים בקרב אנשים עם קשיים רגשיים וחברתיים, צרכים מיוחדים ולקויות.

 

רוצה לשמוע פרטים נוספים?

 1-800-101-292 

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Google+ Icon